کسب و کار

پیشنهاد دریافت مالیات یک در هزار از تراکنش‌های بانکی بیش از 10 میلیون تومان

محمدرضا میر تاج‌الدینی، نایب‌رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس پیشنهاد کرد، برای تراکنش‌های بانکی بالاتر از 10 میلیون تومان در کشور یک در هزار مالیات در نظر گرفته شود.فرض داشته باشید اگر به‌حساب شخصی بیش از 10 میلیون تومان واریز شد به‌صورت اتوماتیک یک در هزار مالیات یعنی از 10 میلیون تومان 100 هزار تومان به‌حساب خزانه دولت ریخته شود. در حال حاضر گردش مالی در کشور 10 الی 20% برابر تولید ناخالص داخلی است.
بر اساس گفته میر تاج‌الدینی، اگر چنین عرصه‌ای برای تراکنش‌های بانکی در نظر گرفته شود، می‌توان بسیاری از مالیات‌ها را در کشور حذف و در عین معافیت‌های مالیاتی را در راستای رونق کسب‌وکار، تولید و مواردی ازاین‌دست توسعه داد چراکه درآمدی که از این روش حاصل می‌شود حداقل 10 برابر در آمد مالیاتی فعلی می‌باشد.

همچنین نایب‌رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در ادامه بر ضرورت اصلاح نظام مالیاتی و جلوگیری از فرار مالیاتی در کشور تأکید و افزود، مالیات به‌عنوان یکی از مهم‌ترین ابزارهای تأمین‌کننده مصارف بودجه است به‌طوری‌که در بسیاری از کشورهای پیشرفته مالیات از اصلی‌ترین منابع درآمدی دولت بشمار می‌رود، اما متأسفانه بسیاری از افراد با دلال‌بازی و بنگاه‌داری غیرمولد به سودهای کلان می‌رسند که هیچ‌گونه مالیاتی نمی‌پردازند.

این مطلب مفید بود؟

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا