دسته‌بندی نشده

خودرو خودران فولکس‌واگن

در ماه مارس، کمپانی خودروسازی فولکس‌واگن تصویری از طرح مفهومی خود به نام «سدریک» به نمایش گذاشته بود. سدریک یک خودروی خودران می باشد و نیازی به انسان برای کنترل ندارد؛ این خودرو سرنشینان خود را تنها با فشردن یک دکمه به مقصد می‌رساند.

این شرکت خودروسازی در در نمایشگاه شانگهای ۲۰۱۷ یک نسخه واقعی از خودروی خودران خود را به نمایش گذاشت. فولکس‌واگن فضای جلوی راننده را حذف کرده است تا فضای بیشتری را برای سرنشینان فراهم کند. در مدل سدریک فضای کافی برای ۵ سرنشین وجود دارد.

این شرکت تمایل دارد تا خودروی خودران سدریک بسیار ساده باشد و سرنشینان تنها با فشردن یک دکمه بتوانند آن را به حرکت درآورند.

به‌تازگی همکاری بین شرکت سازنده‌ی تلفن‌های هوشمند Mobvoi با فولکس‌واگن اعلام‌شده است؛ این شرکت رابط دستیار دیجیتال هوش مصنوعی سدریک و همچنین دیگر خودروهای خودران فولکس‌واگن را تولید می‌کند.

گیاهانی در پشت شیشه عقب این ماشین به منظور تصفیه‌ی هوا تعبیه شده‌اند. اگرچه این خودرو هنوز یک طرح مفهومی می باشد اما یک پیشرو واقعی برای آینده است چرا که سوار خودرو می‌شویم، مقصد را برای آن تعیین می‌کنیم و اجازه می‌دهیم خودرو ما را به هدف نهایی برساند.

این مطلب مفید بود؟

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا